Vaše najčastejšie otázky

Koľko vlasových prameňov potrebujem na predĺženie vlasov


Odpoveď na túto otázku je naozaj individuálna.


Ak by ste chcela svoje vlasy zahustiť, alebo predĺžiť maximálne o 5cm, potrebujete cca. 70-80 vlasových prameňov. Záleží to však aj od hustoty vašich vlasov. Ak ich máte príliš riedke, postačí vám aj menšie množstvo (50ks).


Ak by ste si svoje vlasy chcela dať predĺžiť viac, ako o 10-20 cm, potrebujete väčší počet pramienkov cca 100-130.


Ak máte svoje vlasy naozaj husté a túžite ich mať dlhšie až o 20-30cm, potrebujete 130-160 vlasových prameňov.


Ako sa mám starať o nadpojené vlasy


Ak si zakúpite panenské vlasy, ktoré neboli nikdy farbené a ani strvalnené, zvýšená starostlivosť o vlasy nie je nutná. Umývate ich rovnakým šampónom a aplikujete rovnaký balzám, alebo masku ako ste zvyknutá používať na svoje vlasy. Nepotrebujete špeciálnu vlasovú kozmetiku! V prípade, ak vám niekto ponúka tzv. panenské vlasy a vyžaduje od vás, aby ste používali špeciálnu vlasovú kozmetiku na predĺžené vlasy, určite sa nejedné o panenské vlasy.


Ak si zakúpite blond vlasy, ktoré sú odpigmentované, alebo farbené vlasy, je potrebné, aby ste im venovali zvýšenú starostlivosť. To znamená, že tieto vlásky musíme hydratovať a vyživovať. V prípade ak tak nespravíme, vlasy sa začnú vysušovať. Je to presne tak, ako s vašími odfarbenými vlasmi, ktoré sú suchšie dôsledkom zosvelovania (melírovania). Je potrebné zakúpiť si hydratačný šampón + hydratačný kondicioné a min. 2 x v mesiaci aplikujeme hydratačnú masku.


Ako tieto vlasy umývať a česať


Vlasy česať len kefou na to určenou. Najprv rozčesať konce vlasov, postupne prečesávať po ich dĺžke a až nakoniec prečesať od hlavy. Pri česaní vlasy zľahka pridržíme.Pred umytím vlasy vždy rozčesať. Šampónovať vlasy od hlavy ku končekom.


Pri sušení, rozčesávame vlasy najprv prstami a postupne už presušené, česať kefou. Akékoľvek chemické úpravy (farbenie, trvalá ondulácia) sa doporučujú vykonávať v salóne, kde vám boli tieto vlasy nadpojené.